در این مقاله به بررسی داکت اسپیلت و اسپیلت شباکه ای یا کانالی خواهیم پرداخت. درباره مزیتها و معایب آن ها هم توضیح خواهیم داد

داکت اسپلیت

تعاریف بخش اعظمی از داکت اسپلیت بوسیله کارشناسان و ایجاد کنندگان برای معرفی این گونه از دستگاهها مطرح شده شده است , البته در صورتی بخواهیم به زبانی معمولی تر و همگانی تر این نوع سیستم سرمایش گازی را تعریف کنیم , خوبتر است از کاربری و دسته به کارگیری آن یاری بگیریم , تا مخاطبین به راحتی با این نوع دستگاهها آشنا شوند .

در بعضی از ساختمان ها به دلیل مدل معماری و یا این که حجم دور و اطراف قابلیت و امکان به کارگیری از مدلهای مرسوم اسپلیت نیست و یا این که در شکل به کار گیری , می بایست از تعداد متعددی دستگاه یاری گرفت و همینطور در شرایطی که نیاز به هوای نو در فضای مورد تهویه وجود داشته باشد , قابلیت و امکان ارائه دست کم هوای جدید با مدلهای دیواری نیست و یا این که جهت نگهداری زیبایی دور و اطراف , قابلیت و امکان نصب سیستم های دیواری و رادیاتور وجود نداشته باشد .

در این به این شکل قوانینی و در شکل داشتن سقف کاذب مطلوب , شایسته ترین راه حل به کارگیری از دستگاههای داکت اسپلیت است که علاوه بر تامین سرمایش و گرمایش دور و اطراف از روش کویل DX , قابلیت تامین هوای نو موردنیاز را خواهد داشت و هم برای کاهش هزینه انرژی در فصل زمستان می توان از کویل آب گرم به کار گرفت . همینطور می توان در برخی مدلهای داکت اسپلیت از هر مدل فیلتری با در حیث به دست آوردن افت فشار استاتیکی آن که در دستگاه ساخت می نماید برای تصفیه خوب تر هوا طبق لحاظ صاحب کار بهره برد .

نظیر غربال هپا
همان طور که از نام نوع معلوم است , داکت به معنای شبکه بوده و در اجرای این گونه دستگاهها از شبکه به کار گیری می شود و یا این که به توصیفی دیگر این گونه دستگاهها در درون سقف کاذب طبق استاندارد , نصب شده و با متصل شدن به شبکه های از پیش پباده سازی و اجرا شده قابلیت توزیع مطلوب هوای تهویه شده را در محل های متبوع و به میزان نیاز آماده ایجاد میکند .


هواساز تحت عنوان یک ترمینال صرفا منتقل کننده سوز و سرما و گرمای آبی است که از روش چیلر و دیگ فراهم شده و به داخل کویل انتقال یافته است و به تنهایی صرفا یک دمنده هست در حالیکه داکت اسپلیت با به کار گیری از مبرد و به یاری کندانسور هوای مطبوع را تامین می نماید .

از آنجایی که هزینه تامین گرما در کشور ایران از روش گاز زیاد مقرون به صرفه تر از برق است عمده سازندگان با قرار دادن یک کویل آب گرم در مسیر چرخش هوا و متصل نمودن آن به مرجع ساخت آب گرم گرمای ما یحتاج فصل زمستان را تامین می نمایند .

اما می بایست توضیح اعطا کرد که به کار گیری از کویل آبگرم در دستگاههای با فشار استاتیکی کم قابلیت و امکان پذیر نمی باشد و موجب افت شدید فشار استاتیکی یا این که به عبارتی و جراحت دیدیگی دستگاه می شود و در گونه های فشار استاتیکی میانگین و بالا مشروط به انتخاب ظریف افت فشار دستگاه است . همینطور گزینش گونه کویل و گنجایش آن نسبت به حالت جغرافیای محل نصب دستگاه و دمای موردنیاز قابل نظارت است .


مزایای آن

 • به کار گیری از یک دستگاه برای یک فضای وسیع به جای یک سری دستگاه
 • قابلیت و امکان به کار گیری از یک دستگاه پهناور برای یکسری فضای کوچکتر
 • قابلیت به کارگیری از کویل آبگرم برای گرمایش محفظه و کاهش حداکثری مصرف برق در فصل زمستان
 • توضیع هوا به اندازه ما یحتاج در هر اطراف و خودداری از اجبار بار مازاد و مصرف انرژی بسیار
 • قابلیت پرتاب باد با روزنه های دیواری و سقفی مشروط به دسته پباده سازی شبکه
 • پنهان بودن پنل داخلی بجهت قرار دریافت کردن در درون سقف کاذب

معایب آن

 • اجرای شبکه و دریچه بازدید دستگاه با دقت به محدودیت های گوشه و کنار
 • ادغام شدن هوای تمامی فضاهایی که با یک دستگاه تهویه می گردند .
 • قابلیت و امکان تهیه و تنظیم و در دست گرفتن مستقل دما برای همگی واحدهایی که با یک دستگاه تهویه میشوند مقدور نمی باشد .
 • افت فشار استاتیکی در شکل بستن کویل آبگرم و بالا رفتن مصرف انرژی
 • صدای مضاعف در شکل پباده سازی و اجرای غلط شبکه

کد خطای سیستم سرمایش گازی سامسونگ

داکت اسپلیت یا این که اسپلیت کانالی

گونه های پکیج و مدل بندی آنان

دستگاه ,قابلیت ,یک ,اسپلیت ,کار ,کویل ,به کار ,و امکان ,کار گیری ,این که ,قابلیت و

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

18618849 17634680 18208351 18586476 17900177 18208351 18103420 18759585