در این مطلب به عارضه ها سوختن موتور خنک کننده گازی میپردازیم . به جهت گرمای هوا , اکثری از اشخاص به به کارگیری و خرید سیستم سرمایش گازی روی میاورند . البته این دستگاه مثل بقیه وسیله ها در گیر فساد و انواع خواهد شد که یک کدام از این خطاها , سوختن موتور خنک کننده گازی است .


در این مطلب به عارضه ها سوختن موتور خنک کننده گازی میپردازیم . به جهت گرمای هوا , اکثری از اشخاص به به کارگیری و خرید سیستم سرمایش گازی روی میاورند . البته این دستگاه مثل بقیه وسیله ها در گیر فساد و انواع خواهد شد که یک کدام از این خطاها , سوختن موتور خنک کننده گازی است . وجود ایراد در کمپرسور خنک کننده گازی یکی از عمده ترین عارضه ها سوختن موتور خنک کننده گازی به حساب می آید که قصد داریم در این مقاله به صورت مفصل به باز بینی آنها بپردازیم .

دلایل داغ کردن کمپرسور سیستم سرمایش گازی کدامند؟

یک کدام از اجزای حیاتی در سیستم سرمایش گازی و سیستم های کولر , کمپرسور است که قلب این دستگاه به حساب میآید . این قطعه که شباهت متعددی به رادیاتور خودرو داراست و در فضای گشوده قرار میگیرد , گاز مبرد مایحتاج سیستم برای انتقال از کویل های یونیت های داخلی و خارجی را مهیا می سازد . ضمن آنکه کمپرسور وظیفه متراکم کردن و همینطور کمپرس گاز مبرد و به کار گیری از انرژی آن به خواسته گردش در سیستم را بر عهده داراست .

زمانی که رتبه حرارت گاز مبرد سیستم کاهش یابد , به مایع تبدیل می گردد و طی عبور از لوله های مسی , به یونیت ها انتفال می یابد . بعد در یونیت داخلی این گاز مایع گرمای منزل را اخذ کرده , تبخیر میگردد و مجددا برای متراکم شدن به کمپرسور بازگردانده خواهد شد . هرچه این قطعه از توان بالاتری برخوردار باشد , اقتدار خنک کنندگی سیستم سرمایش گازی هم طولانی تر خواهد بود .

ضروری است بدانید عوارض داغ کردن کمپرسور خنک کننده گازی متعدد است , البته از دربین رفتن عایق های موتور این قطعه , منجر اتصال و عدم اتصال سیم های موتور خواهد شد که در نهایت به سوختن کمپرسور باعث میگردد . ارتفاع قدمت این سیم ها , تماما متعلق به مقدار درجه کارکرد موتور است .

عارضه ها سوختن موتور سیستم سرمایش گازی کدامند؟

روغن کاری غیر مناسب موتور : از اصلی ترین عوارض سوختن موتور سیستم سرمایش گازی , روغن کاری کردن غیر مناسب موتور این دستگاه را می توان اسم برد . در حالتی که که کمپرسور به خوبی روغن کاری نشده باشد , در حالت کار کردن طولانی بازه دستگاه , رفته رفته اجزای کمپرسور فرسوده شده و در نهایت منجر مستهلک شدن قسمت های گوناگون موتور سیستم سرمایش گازی و سوختن آن می گردد . به کار گیری از روغن های بی کیفیت هم همین پیامدها را خواهد داشت .

از جمله مهمترین عوارض داغ کردن کمپرسور سیستم سرمایش گازی میتوانیم به مورد ها تحت اشاره نماییم :

  1. ولتاژ نامطلوب و نوسانات متعدد برق محل ورود به سیستم
  2. کثبف بودن کندانسور
  3. وجود سیم های لاکی نامرغوب و بی کیفیت در موتور
  4. کار کردن سیستم سرمایش گازی سوای گاز مبرد و یا این که گاز اندک
  5. وجود نقص و مشکل در سیم پیچ خط مش انداز
  6. معیوب بودن رشته سیستم سرمایشی
  7. بالا رفتن فشار گاز
  8. وجود هوا درون لوله های مدار خنک کننده گازی


حاد بودن فن ها :
در سیستم های سرمایشی , فن های بیرونی و داخلی متمایز وجود دارا هستند که در شکل خرابی هر مورد , فشار متعددی به دستگاه وارد میشود که با ارتقاء فشار , احتمال سوختن موتور خنک کننده گازی هم ارتقا میابد .

نصب نامطلوب :
نصب نامطلوب دستگاه یک عدد دیگر از عارضه ها سوختن موتور سیستم سرمایش گازی محسوب میشود . چنانجه به راهبرد صحیح نصب کردن این دستگاه توجهی نشود و یا این که این که اشخاص غیر کارشناس مبادرت به نصب آن کنند , قابلیت و احتمال سوختن این سیستم سرمایشی را بالا می برید .سوختگی خفیف :

در سوختگی خفیف , اتصال کوتاه در یک نقطه سیم پیچ الکتروموتور حادثه میفتد که سب از کار افتادن کمپرسور می شود . در شکل ردوبدل به موقع سیم پیچ , از آلودگی کل مدار دوری خواهد شد . همینطور در این صورت اضطراری است تا غربال و روغن کمپرسور هم ردوبدل شود .


سوختگی شدید :

در سوختگی شدید , بخش متعددی از عایق سیم پیج در گیر سوختگی خواهد شد و در غایت کل مدار تبرید و سیستم آلوده و کثیف می گردد . اسید , مواد خورنده و سوختن عایق ضرر و زیان دور از شوخی به سیستم سرمایشی وارد خواهند کرد .


برای بهره گیری از شایسته ترین کارایی یک سیستم سرمایشی , می بایست ضمن خرید دستگاهی دارای اعتبار و اصل , از متخصصین کاردان به مراد نصب سیستم یاری بخواهید . همینطور دقت به دفترچه راهنما برای به کار گیری صحیح از دستگاه , قدمت این وسیله را طولانی کرده و سرعت مراحل فرسودگی را به حداقل فرصت ممکن می رساند .

کد خطای سیستم سرمایش گازی سامسونگ

داکت اسپلیت یا این که اسپلیت کانالی

گونه های پکیج و مدل بندی آنان

سیستم ,گازی ,موتور ,سوختن ,سرمایش ,کمپرسور ,سیستم سرمایش ,سرمایش گازی ,خنک کننده ,کننده گازی ,سوختن موتور ,موتور سیستم سرمایش ,سوختن موتور سیستم ,کمپرسور سیستم سرمایش ,کردن کمپرسور سیستم

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

18393821 18902185 17865462 18170562 17906566 18230860 17923551 17923551 18510522