سیم کشی برق ساختمان یک کدام از مهم ترین کارهایی است که می بایست اصولی و طبق ضوابط استاندارد در ساختمان صورت بپذیرد . پس از اتمام محکم کاری ساختمان , سیم کشی آن اکثر زمان ها به وسیله برقکار یا این که گروه برقکاری و با تحلیل مهندس برق ساختمان اجرا میگردد .

بدر سیم کشی برق ساختمان چه نکاتی را رعایت بکنیم
سیم کشی برق ساختمان یک کدام از مهم ترین کارهایی است که می بایست اصولی و طبق ضوابط استاندارد در ساختمان صورت بپذیرد . پس از اتمام محکم کاری ساختمان , سیم کشی آن اکثر زمان ها به وسیله برقکار یا این که گروه برقکاری و با تحلیل مهندس برق ساختمان اجرا میگردد .

به جهت اهمیت سیم کشی برق ساختمان , می بایست بدین بخش از پروژه ی ساختمان سازی دقت خاصی داشت . درصورتی که سیم کشی برق ساختمان مبتنی بر اصول مهندسی انجام نشود , خطرها جانی و مالی متعددی به همراه خواهد داشت . یک مهندس برق باسابقه پیشین از اجرای کار , نقشه ی سیم کشی برق ساختمان را پباده سازی می نماید .

به گونه ای که پریزهای برق در جای مطلوب منزل قرار گیرد تا در آتی برای اشخاص منزل مشکلی پیش نیاید . اما یک مهندس باتخصص قادر است با کوتاه کردن مسیر کابل ها و پرهیز از رفت و رجوع و برگشت سیم های طولانی تر و همینطور استعمال مطلوب از سیم هایی با شماره های مختلف برای کاربری های متفاوت , سیم کشی ساختمان را به طور کامل مقرون به صرفه و بر مبنای استانداردهای سیم کشی اجرا نماید .


پباده سازی نقشه سیم کشی برق پیشین از اجرای کار

مثل دیگر بخش های ساختمان سازی , در اجرای سیم کشی برق ساختمان نیز به یک نقشه ی نخستین نیاز است که بایستی بوسیله مهندس برق به صورت اصولی و صحیح پباده سازی شود . در پباده سازی نقشه کشی ساختمان , علامت ها و قطعات سیم کشی مشخص و معلوم میشوند تا برقکار در زمان کار بتواند با نقشه خوانی درست , سیم کشی برق ساختمان را سوای هیچ نقصی اجرا نماید .

اجرای سیم کشی برق توکار مضاعف سهل است . به کارگیری از این نحوه زیرا هیچ سیم یا این که اتصالاتی به غیر از کلیدها و پریزها جلوی دیده نیستند , زیبایی بیشتری به فضای منزل میدهد . برای انجام سیم کشی توکار , نخست می بایست روی دیوار نشانه گذاری شود و مسیر سیم ها به سوییچ و پریزها را مشخص و معلوم کرد .

بعداز اتمام خط کشی , برای اجرای لوله گذاری و قبول نکردن سیم ها به وسیله فنر منحصر به فرد سیم کشی در درون لوله مبادرت میگردد . در این تراز , جاهای خط کشی و نشانه گذاری شده را با دستگاه سنگ برش می برند تا دیوارها به شکل منزه و منظم بریده شوند .

در پیشین دیوار را با مداد و چکش جهت لوله گذاری برش می دادند که منجر خرد شدن تعداد متعددی از آجرها یا این که بلوک های سیمانی میشد ; این کار به هیچ وجه مقرون به صرفه کمبود و سبب هزینه های مازاد و اتلاف وقت میشد . البته امروزه با سنگ برش صرفا جاهای خط کشی شده به حالت دقیق برش داده میگردند تا کمترین جراحت به بقیه نقاط دیوار رسد .

تا اینجای کار صرفا دیوار برش داده شده و کار سیم کشی برق ساختمان ادامه داراست . درین سطح بایستی لوله گذاری اجرا شود و به دنبال , با دقت به اندازه مصرف و استفاده ی درست از قطر سیم , سیم ها به درون لوله سوق دهی شوند . جهت مصارف متعدد در ساختمان از سیم های با قطر مختلف به کارگیری میگردد .

نکات کلیدی سیم کشی برق

در اجرای سیم کشی برق ساختمان برای نازکی کار می توانید در باکس فیوز از یک شمش نول ( قطعه فی ) به کار گیری نمایید تا کلیه ی سیم های نول به آن متصل شوند .
به یاد ایمنی بیش تر ساختمان خوبتر است یک فیوز حیاتی ۲۰ آمپر در باکس فیوز در حیث بگیرید تا درصورتی که وقتی در سیستم سیم کشی برق ساختمان اتصالی بوجود آمد , فیوز کنتور حیاتی جدا نشود و تنها فیوز درون ساختمان جدا گردد تا به راحتی بتوانید گونه های آن را رفع نمائید .
طبق اصول استاندارد سیم کشی ساختمان برای سیستم سرمایش گازی یک فیوز جداگانه ی به طور معمول ۱۶ آمپری در حیث گرفته می گردد و برای سیستم پریزها و نور درون تالار , هرمورد به حالت جداازهم بایستی یک فیوز جدا داشته باشند .

شایسته ترین مکان برای نصب سوییچ و پریز

در سال های پیشین تمام دکمه و پریزها را در طول حدودا ۱۲۰ سانتی متری فراتر از کف ساختمان قرار می lrm;دادند که دسترسی به آن ها عمدتا ایراد بود ; البته امروزه این طور نمی باشد . جانمایی سوییچ و پریزها براساس حیث مهندسان تفاوت دارااست ; بدین شکل که کلیدها در به عبارتی طول ۱۲۰ سانتی متری از کف و پریز برق , پریز گوشی تلفن و فیش آنتن در طول حدودا ۳۰ الی ۴۰ سانتی متری از کف ساختمان در حیث گرفته میشوند .


سیم کشی برق ساختمان

درین سطح از سیم کشی برق ساختمان نیز مثل فرآیند پیشین , نقشه خوانی اهمیت متعددی دارااست . نصب دکمه و پریزها و المان هایی از قبیل چراغ , لوستر , سیم کشی آیفون , نور و روشنایی , سیم مرتبط با هود آشپزخانه ( صرفا یک فاز و نول جدا است ) مبتنی بر نقشه ی برق ساختمان انجام میگردد . همه ی این مورد ها نقل شده با دقت به رنگ سیم ها یا این که شماره گذاری از پیشین انجام یافته پیش می رود .


کد خطای سیستم سرمایش گازی سامسونگ

داکت اسپلیت یا این که اسپلیت کانالی

گونه های پکیج و مدل بندی آنان

سیم ,ساختمان ,کشی ,برق ,ها ,یک ,سیم کشی ,برق ساختمان ,کشی برق ,و پریزها ,ها به

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

17923551 18063155 18340791 18973251 18510522 18449504 18693450 17297083 18054483 18594142